Villamosenergia-ipari Munkavédelmi Képviselők Fóruma
VIMFÓ
Cím:
Tisztségviselő:


Villamosenergia-ipari Munkavédelmi Képviselők Fóruma

A munkavállalói érdekképviselet egyik területe a munkavédelmi képviselői rendszer működtetése a megfelelő szakmai szempontok alapján.
A szakszervezet alapvető joga, hogy tájékozódjon a munkavállalók élet- és munkakörülményeit érintő kérdésekben és ellenőrizze az ezekre vonatkozó szabályok megtartását, ill. kifogást nyújtson be a jogellenes munkáltatói intézkedés, mulasztás ellen.

A szakszervezet érdekképviseleti tevékenységének gyakorlása során komoly érdeke fűződik ahhoz, hogy jól működő munkavédelmi képviseletek működjenek a munkahelyeken, mert azok jelentős szakmai feladatokat vállalhatnak át. A teljes körű és hatékony érdekvédelmi munka szempontjából elengedhetetlenül fontos a villamosenergia-iparban is, hogy mind ágazati szinten, mind helyi szinten együttműködjenek a munkavédelmi képviselők (bizottságok) a szakszervezetekkel, munkavállalókkal.

Az iparágon belüli együttműködés megvalósítása és koordinálása érdekében az EVDSZ létrehozta és támogatja a Villamosenergia-ipari Munkavédelmi Képviselők Fórumának (VIMFÓ) működését. Az EVDSZ SZV 4/2009. sz. határozatában elfogadta a VIMFÓ további működésére vonatkozó munkavédelmi program elveit. A Fórum az elfogadott Működési Rendjének megfelelően végzi feladatát és szervezi az üléseit.

A FÓRUM rendszeres üléseivel és a honlapján megjelenő információkkal kívánja segíteni a munkavédelmi képviselők tevékenységét a munkavállalók munkakörülményeit jobbító és a munkavédelmi előírások betartását ösztönző tapasztalatok cseréjét, melyből nem csak a munkavállalók, hanem a munkáltatók is profitálhatnak. A Fórum szerepet kíván vállalni abban is, hogy közvetítse a munkáltatók elvárását a munkavállalók felé az egészséget nem veszélyeztető és biztonságos munkavégzés érvényesítésében. A munkavédelem megvalósulása érdekében a munkavállalóknak és a munkáltatóknak közös érdeke a munkahelyeken az egészség és testi épség hosszú távú megőrzése, melyben együtt kell működniük. Ennek a Fórum is hangsúlyt kíván adni azzal, hogy üléseire nem csak a munkavédelmi képviselők kapnak meghívást, hanem az iparág munkavédelmi szakemberei is.

A szakmai tapasztalatok átadásán túl a Fórum lehetőséget biztosít arra is, hogy a munkavédelmi képviselők kifejtsék véleményüket és javaslataikat adott munkavédelmi kérdésekben. A Fórum céljainak megvalósításával tagjaiban egységes megelőzési szemlélet alakult ki, melynek eredménye, hogy javul az iparág munkáltatóinál a baleseti mutató.


A Fórum tagjai lehetnek a villamosenergia-iparágon belül működő munkavédelmi bizottság elnökei vagy megbízott munkavédelmi képviselői, ill. azok, akik elfogadják a Működési Rendet és a Fórum megszavazza felvételüket. A Fórum tagjai kölcsönösen tiszteletben tartják egymás és munkáltatóik jogait és érdekeit.

A VIMFÓ elnöksége:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A VIMFÓ tagjainak és partnereinek internetes címei:

VIMFÓ Koordinátora:

 


EVDSZ elnöke: dr. Szilágyi József - jszilagyi@vd.hu

 

1. Ágoston László - laszlo.agoston@eon-hungaria.com
2. Antal Dániel - daniel.antal@eon-hungaria.com
3. Lőrinci szolgálat - lorincigt@mvm-gter.hu
4. Bak Károly - karoly.bak@elmu.hu
5. Baracska Kálmán - baracsk@freemail.hu , Baracska Kálmán mvb@bakonyi.hu
6. Bárány János janos.barany@bert.hu
7. Bartha Géza - geza.bartha@eon-is.hu
8. Bartus Imre - imre.bartus@mert.hu
9. Bella Elek - elek.bella@elmu.hu
10. Bencze István - istvan.bencze@edf.hu
11. Benkő Péter - peter.benko@eon-hungaria.com
12. Borbély Béla - bela.borbely@eon-hungaria.com
13. "Cseh Margit" - cseh.margit@mvmnet.hu
14. Csoborkó János - janos.csoborko@eon-hungaria.com
15. Fekete Eszter - fekete.eszter@mvmnet.hu
16. Franczva László - laszlo.franczva@edf.hu
17. Gál Attila - gala@mvm-villkesz.hu
18. Gila Tibor - tibor.gila@eon-hungaria.com
19. Győrik Pál - gyorik@vert.hu
20. Holczman Zoltán - holczman.zoltan@ovit.hu
21. Horváth András - andras.horvath1@eon-hungaria.com
22. ifj. Szili Zoltán - zoltan-ifj.szili@hu.schneider-electric.com
23. Jankovics L. Gábor - jankovics.gabor@ovit.hu
24. Kises László - laszlo.kises@bert.hu
25. Kiss József - kissj@mavir.hu
26. Koczka Jánosné - koczkaj@npp.hu
27. Komáromi Zoltánné Krisztina - zoltanne.komaromi@elmu.hu
28. Kormos István - istvan.kormos@emasz.hu
29. Kovács Ferenc - kovfer@tber.hu
30. Kovács János - janos.kovacs@edf.hu
31. Kovács Lajos - tagepuzem@tber.hu
32. Kvanduk Mihály - kvanduk.mihaly@mvmnet.hu
33. Lajkó Ferenc - ferenc.lajko@eonszolg.hu
34. Lázár Róbert Géza - lazarr@mvm-gter.hu
35. Leipniker László - leipniker.laszlo@ovit.hu
36. Majkut Milán - majkutm@npp.hu
37. Meczkó István - istvan.meczko@bert.hu
38. Mikola Róbert - robert.mikola@eon-hungaria.com
39. Molnár László - szakszervezet@komloieromu.hu
40. Nagy Gergő Árpád - gergo.nagy@erbe.hu
41. Orova Piroska Mária - orovap@vert.hu
42. Óvári Sándor - sandor.ovari@elmu.hu
43. Palencsár Zsolt - zsolt.palencsar@tiszavizvizeromu.hu
44. Pálfyné Huszka Ágnes - agnes.huszka@gaztranzit.hu
45. Páll Tamás - pall.tamas@ovit.hu
46. Patkó András - patkoandras@freemail.hu
47. Pete Gábor - peteg@freemail.hu
48. Peti János - vdszsz@pannonpower.hu
49. Piatkó Miklós - miklos.piatko@emasz.hu
50. Pinczés Ernő - erno.pinczes@eon-eromu.hu
51. "Pinke Szilveszter" - szilveszter.pinke@eon-hungaria.com
52. Pota István - istvan.pota@hu.schneider-electric.com
53. Póta Zoltán - zoltan.pota@eon-hungaria.com
54. Prágai Pál - pragai.pal@mvmnet.hu
55. Bakony Szolgálat - bakonyigt@mvm-gter.hu
56. Sautek Krisztián Géza - sautek@mvm-erbe.hu
57. Simon Jenő - jesimon@mvm.hu
58. Strelenczky János - janos.streleczky@ehszer.hu
59. Szabó Attila - attila.szabo1@eon-eromu.hu
60. Szabó Béla - szabob@npp.hu
61. Szalai István - szalai@vert.hu
62. Szendi József - szendij@npp.hu
63. Szeri Krisztián - szeri.krisztian@ovit.hu
64. Szigecsánné Burgyán Gabriella - gabriella.burgyan@eon-hungaria.com
65. Szőke Milán - szokem@mvmpaks2.hu
66. Tárnai Ferenc - ferenc.tarnai@eon-hungaria.com
67. Tóth Tibor - tibor.toth@emasz.hu
68. Uginé Anita - Anita.ugine@schneider-electric.com
69. Varga Zoltán - varga.zoltan@ovit.hu
70. Vargáné Stöckler Ágnes - astockler@mvm.hu
71. Zsigmond Lázsló - l.zsigmond@gmail.com
72. Wollner Pál - wollnerpal@gmail.com

 

Villamosenergia-ipari Munkavédelmi Képviselők Fóruma